Ekrem İmamoğlu konuşuyor…

İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atma merasiminde konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanı dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyasi yasak kararının akabinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Temel Atma Merasimi’ne katılıyor.


İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Hep bir ortadayız. Bizi bir ortaya getiren aslında çok hoş bir tertip, siz bakmayın dün olan bitene biz bugün çok daha iyi bir iş için bir ortaya gelmiş olduk. Burada geleceğe dair İstanbul’un yaş almış büyüklerine hoş hizmetler sunacağımız bir merkezin temelini atıyoruz. Bu temel 200 milyon lirayı aşkın bir yatırımla önümüzdeki yıl bu vakitlere kadar hizmete açacağımız bir temel atma merasimi. Şimdiden iyi olsun.

“İstanbul’da 150 günde 150 proje kampanyamızın sonuna geliyoruz”

“İstanbul’da 150 günde 150 proje kampanyamızın sonuna geliyoruz. 15 gün sonra bu kampanyamızı bitirmiş olacağız. Bu kampanyamız esnasında 168 noktada 199 projeye eriştiğimizi belirtmek isterim. Daha da sevindirici bir hususu paylaşmak isterim önümüzdeki Şubat-Mart-Nisan ayları içerisinde İstanbul’umuzda en az 150 projenin daha temel atmasını yapacağımızı paylaşmak istiyorum.

“Bizi bu sürece seyahate çıktığımız andan itibaren motive eden en kıymetli şey bu periyodun ruhu gereği milletimize olan sorumluluğumuz ve onlarla olan ideallerde buluştuğumuz bağımız. Birinci günden itibaren kentimizin gereksinimlerini, taleplerini can kulağıyla dinledik.

İmamoğlu’ndan teşekkür

“Aynen Bedriye Hanım üzere kurumumuza itimat duyup kurumumuzla işbirliği yapıp kurumumuza bağış yapıp, bizimle iş üretme uğraşı içerisinde olan vatandaşlarımızla bir evvelki periyoda nazaran 30-40 kat civarında bağışın ve bizimle iş birliği yapan insanımızın sayısının ve sayısının arttığını da belirtmek istiyorum. Bu aslında bir seçimde aldığınız oy kadar değerli. Size duyulan itimadın tescili üzere bir durum. Bu sürecin oluşmasına evvel bizi bir ortaya getiren Bedriye Hanımla bu süreci tek tek takip eden bürokraside arkadaşlarım var fakat tıpkı vakitte Emel Bilenoğlu Hanımefendiye de teşekkür etmek istiyorum. Bu iyi işi hiçbir vakit bırakmadı. Yeniden bilhassa bu süreçte bu köyün hamisi, bu köyün yerlisi bu köyün birebir vakitte muhtarı Cemil Hekimoğlu’na da teşekkür ediyoruz. Cemil Bey tahminen de köyünün mukadderatını değiştirecek atağın de vesilesi oldu. Karadeniz’in bu kısmı ve malum yeni havalimanının yapılması bu coğrafyayı tümden alabora etti, çok yordu. Geçmişteki taş ocakları sonrasındaki hafriyat alanları ve sonrasında 8-9 yıl yeni havalimanının yabanî bir biçimdeki inşaat süreci bu bölgenin insanlarını mağdur etti.

“Biz İstanbul’un her noktasında büyük hizmetler yapmayı kaybedilen vakit dilimini kazanmayı önceleyen bir periyot yönetiyoruz.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir