6 yaşındaki çocuğa tecavüz davasında gözaltına alınan Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel’e adliye önünde ‘destek’: “Bunun algı operasyonu olduğunu görüyoruz”

6 yaşındaki çocuğun ‘imam nikâhıyla’ evlendirilmesi ve sistematik tecavüze maruz kalmasına ait davada gözaltına alınan Hiranur Vakfı Kurucusu baba Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli’ye ‘destek’ için adliye önünde toplanan küme açıklama yaptı. Yaşananların algı operasyonu olduğunu tez ettiler. 

Gümüşel ve İstekli’ye takviye için yaklaşık 50 kişi Kartal Adliyesi önüne geldi. Mahmut Efendi cemaatinin üyesi olduğunu belirten Recep Konuk küme ismine açıklama yaptı.

Konuk, “Yaklaşık 2 yıl evvel yargıya intikal etmiş bir olayın, azgın azınlığın baskılarıyla pompalamasıyla birlikte şu an hocalarımızın derdest edilip, tutuklamaya döndürülmesini esefle kınadığımızı buradan arz ediliyorum. Şimdi yargı sürecinde olan bir mevzuyu atılan iftiralarla birlikte bilhassa Yusuf hocamıza karşı bu biçimde gözaltına alınıp, tutuklamaya sevk edilmesini mana veremediğimizi kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Buradan tüm Türkiye’deki vicdanlara sesleniyorum. Birtakım iftiralarla, baskılarla olayı bu formda tarikatlar berbattır, cemaatler berbattır algısını asla kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Bu sineması daha evvel izlettiler. Makus yolda olan bir bayana o giysi giydirildi ve bu tüm Türkiye’ye sunuldu. Bunun algı operasyonu olduğunu görüyoruz. İnşallah bu vakitler ortaya çıkacaktır” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir