Eski aşıklar kanlı bıçaklı…. Öfkeden gözü dönmüş! Onu kapı dışarı edecek!

BİRİ SÖYLESE KİMSE İNANMAZDI
İşte bunun örneklerinde birini, yıllar evvel “gerçek aşkın kanıtı” olarak tanımlanan ünlü bir çift yani Brad Pitt ve Angelina Jolie sergiliyor.

Kırmızı halıda da çocuklarıyla birlikte çıktıkları tatillerde de birbirinden hiç ayrılmayan bir vakitlerin Brangelina’sı artık o periyotta birileri çıkıp söylese kimsenin inanmayacağı durumda.

Film setinde başlayan arkadaşlıklarını evvel aşka sonra evliliğe taşıyan, akabinde nikah defterine de imza atan eski çiftin hesaplaşması sonları aştı.

Önce çocukların velayeti derken Brad Pitt ve Angelina Jolie artık birlikte satın aldıkları Fransa’daki Miraval Şatosu için ‘kanlı bıçaklı’ oldu.

İNTİKAM SATIŞI
Neler olup bittiğine bir bakalım. Mevzuyu yakından takip edenlerin bildiği üzere Pitt ve Jolie, birlikte yaşlanmak üzere aldıkları bu şatoda bir alkollü içki işine girmişti.

Fakat yollarını ayırınca Jolie, bu şatodaki ve üzüm bağlarındaki payını Rus iş insanı Yuri Shefler’e sattı. Hem de savlara nazaran Brad Pitt’e sormadan! Meğer yaptıkları muahedeye nazaran ikisinden biri bu türlü bir satıyş yapmak istediğinde başkasına soracaktı.

Ama Brad Pitt’in ileri sürdüğüne nazaran Jolie, sadece intikam almak için kendisine müracaattan payını Shefler’e sattı. Artık Pitt yasal yollarla bu satışı iptal ettirmeye çalışıyor.

Üstelik kendisine yakın kaynakların basına “sızdırdığına” nazaran bu mevzuda çok kararlı ve çok hudutlu.

ŞATODAN KAPI DIŞARI ETMEK İSTİYOR
Page Six’in ileri sürdüğüne nazaran Pitt, eski eşi Jolie’nin kendisine sormadan yaptığı bu 500 milyon dolarlık satışı iptal ettirmek konusunda son derece kararlı. Ünlü oyuncunun maksadı Shefler’i “Miraval Şatosu hudutlarından kapı dışarı etmek”.  

Yine Page Six’in ileri sürdüğüne nazaran Pitt’in bu kadar kızgın olmasının nedeni de dava dokümanlarında kendisine yönelik kullanılan alaycı kelamlar.

O dokümanlara nazaran Shefler, Pitt’den alaylı bir formda “bir oyuncu, alkollü içki üreticisi değil” diyerek kelam ediyor. Ayrıyeten o dokümanlarda Pitt şarap üretimine heveslenmiş bir Hollywood ünlüsü olarak tasvir ediliyor.

Yani hülasa dokümanlara nazaran servetini bu bölümden elde eden Yuri Shefler, Pitt ile ‘dalgasını geçiyor.”

Pitt’in bu satışa bu kadar çok öfkelenmesinin öteki bir nedeni daha var. Shefler daha evvel de Miraval’dan pay almak istemişti.

Fakat Brad Pitt bu isteğe hiç sıcak bakmamıştı. Artık eski eşinin böye bir satış yapmasını yalnızca kendisinden intikam alma isteği olarak yorumluyor. Hatta bu yüzden Jolie’yi “kinci “diye nitelendirdiği daha evvel basına yansımıştı.

AMACI PITT’İN ÜNÜNDEN FAYDALANMAK 
Bu bahiste savlar bitmek bilmiyor. Bunlardan birine nazaran Shefler, Pitt ile ‘göstermelik’ bir iştirak sürdürmek istiyor. Zira maksadı Pitt’in dünyaca ünlü bir oyuncu olmasından faydalanmak. Yani onu markanın yüzü olarak elinde tutmak. 

Büyük olasılıkla Pitt de bunların farkında ve satışı iptal ettirmek için bütün hukuk grubunu seferber etti. Ünlü yıldız, hem eski eşi Jolie’ye hem de Yuri Shefler’e karşı açtığı davadan istediği sonuçla çıkmak için elinden geleni yapıyor. 

Yollarını ayırdıktan sonra bir mühlet altı çocuklarının velayeti için yasalar önünde karşı karşıya gelen eski çift, artık de Miraval Şatosu ve toprağındaki üzüm bağları yüzünden mahkemelik oldu. 

BİLEREK ZİYAN VERDİĞİ İLERİ SÜRÜLDÜ
Bu ortada dava dokümanlarında de farklı tezler var. Evraklara nazaran Jolie, aslında bir orta kendi payını Brad Pitt’e satmayı düşündü: Ama altı çocuğun ortak velayetini istemesi nedeniyle Pitt’e hırslandı ve ona satış yapmaktan vazgeçti.

Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ndeki evraklara nazaran -ki bunlar Pitt’in hukuk takımının iddiası- Jolie’nin yaptığı yasa dışı. Bu tezlere nazaran Jolie, bilerek ve isteyerek Brad Pitt’e ziyan veriyor ve kendisi ekonomik manada zenginleşiyor.

RUSYA’DAN SÜRGÜN EDİLDİĞİNİ İLERİ SÜRDÜ:Her ne kadar Rusya doğumlu olduğu için Putin ile özdeşleştirilse de, sahibi olduğu içecek markası Ukrayna’ya takviye için boykot edilse de Yuri Shefler’e dair kimi değişik detaylar var. 1967 yılında Rusya’da (o devirde SSCB) dünyaya gelen Shefler, İsrail ve İngiliz vatandaşı. Kendisinin ileri sürdüğüne nazaran Putin’e muhalif olduğu için 2000 yılına kadar Rusya’dan sürgün edilmişti. Kendisine servet ve şöhret getiren içecek markasının merkezi de Rusya değil Litvanya. Shefler, bir devir dünyanın en büyük yatı olan Serene’nin de sahibiydi. Bu yatı 2015 yılında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’a sattı. 54 yaşındaki Yuri Shefler, bir devir Victoria’s Secret modeli olarak tanınan Rusya kazan doğumlu Tatyana Kovilina ile evli, çiftin 4 tane çocuğu bulunuyor.

BİRLİKTE SATIN ALMIŞLARDI
Birlikteliklerinin memnunluk içinde sürdüğü bir periyotta Angelina Jolie ve Brad Pitt, Fransa’da Miraval Şatosu’nu satın almış ve sonra da burada alkollü içki işine girmişlerdi.

Brad Pitt ve Angelina Jolie, 2008 yılında satın aldıkları bu şatoda, altı çocuklarıyla birlikte keyifli tatiller de geçirmişti. Hatta 2014 yılında tekrar bu şatoda çocuklarının tanıklığında evlenmişlerdi. Giriştikleri alkollü içki işini de birlikte sürdürüyorlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir