Konya’da drifte suç üstü! 3 araca toplam 30 bin 52 lira ceza

Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Takımları trafik güvenliğini tehlikeye atan driftçilere göz açtırmıyor. “Güvenli Trafik” prensibi ile kontrollerini aralıksız sürdüren takımlar bu defa drift atan üç sürücüyü hata üstü yakaladı. Araç şoförlerine toplam 30.052 TL cezai süreç uygulandı.

O ANLAR SANİYE SANİYE KAYIT ALTINA ALINDI

Selçuklu İlçesinde bulunan oto endüstriler içerisinde drift atan şoförler tarafından, trafiğin ve vatandaşların hayatının tehlikeye atıldığı ihbarları üzerine gruplarca yapılan kontrollerde iki araç hata üstü yakalandı. Polis kamerasına yansıyan imgelerde “kuş serisi” olarak bilinen bir aracın akan trafikteki araçlara aldırmadan yol ortasında drift yaptığı imgeler yer alıyor. Yeniden sanayi içerisinde seyir halinde yapılan kontrollerde bir öbür araçta Yeni Sanayi Caddesinde cürüm üstü yakalandı.

PETROL İSTASYONUNDAKİ İMAJLAR YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ

Öte yandan Yeni İstanbul caddesi üzerinde yer alan bir petrol istasyonu içerisinde pompa etrafında drift atan araç pes dedirtti. İmgeler de pompadan yakıt aldıktan sonra drift atmaya başlayan araç daha istasyondan çıkamadan seyir halinde kontrol yapan takımlara yakalandı.  

ÜÇ ARACA 30.052 LİRA CEZAİ SÜREÇ UYGULANDI

Araç şoförleri A.N’e ehliyetini yanında buldurmamak ve driftten, S.E’e şoför evrakını sınıfına uygun dokümana dönüştürmeden motorlu araç kullanmak ve driftten, İ.D’e muayene yapılmamış araçla trafiğe çıkmak ve driftten toplamda 30.052 lira cezai süreç uygulandı. Araçları trafikten men edilen üç şahsın, şoför dokümanlarına de el konulurken şahıslar hakkında “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek”ten isimli süreç başlatıldığı öğrenildi.

KAYNAK: HABER7 – ZEKİ DURSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir