Meta’nın geliri yılın ikinci çeyreğinde arttı

Meta, nisan-haziran devrine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna nazaran, şirketin bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir, geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 11 artarak 32 milyar dolara çıktı. Şirket, böylece 2021’in son çeyreğinden bu yana birinci kere çift haneli gelir artış oranı bildirdi. Meta, 2022’nin birebir devrinde 28,8 milyar dolar gelir elde etmişti.

Meta’nın net karı da bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 16 artışla 7,8 milyar dolara yükseldi. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde 6,7 milyar dolarlık net kar açıklamıştı.

Şirketin 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,46 dolar olan pay başına karı da bu yılın tıpkı devrinde 2,98 dolara ulaştı.

Meta çatısı altındaki Facebook’un günlük ve aylık etkin kullanıcı sayısı, bu periyot de artışını sürdürdü.

Facebook’un günlük faal kullanıcı sayısı, haziran ayı prestijiyle yıllık bazda yüzde 5 artarak 2,06 milyara yükseldi. Toplumsal paylaşım sitesinin aylık faal kullanıcı sayısı da tıpkı periyotta yüzde 3 artışla 3,03 milyar oldu.

“HEYECAN VERİCİ YOL HARİTASINA SAHİBİZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, âlâ bir çeyrek geçirdiklerini belirterek, uygulamalarında güçlü etkileşim görmeye devam ettiklerini tabir etti.

Zuckerberg, Llama 2, Threads, Reels, yeni yapay zeka eserleri ve bu sonbaharda piyasaya sürülen Quest 3 ile bir müddettir gördüğü “en heyecan verici yol haritasına” sahip olduklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir