“Rüşvet istediler” iddiası: Mbappe’nin babası oğlunun neden Kamerun Milli Takımı’nda oynamadığını açıkladı

Fransa Ulusal Takımı’nın yıldız oyuncusu Kylian Mbappe’nin Kamerunlu babası, oğlunun neden Kamerun Ulusal Takımı’nda oynamadığını açıkladı. Wilfried Mbappe, Kamerun’un oğlunun ulusal ekipte oynaması için rüşvet talep ettiğini söyledi.

Ghanaweb’de yer alan habere nazaran, Paris doğumlu 23 yaşındaki yıldız futbolcu Kylian Mbappe’nin Kamerunlu babası Wilfried Mbappe, 2018 yılında Kamerun Futbol Federasyonu’ndan bir yetkilinin oğlunun Ulusal Takım’a katılması için rüşvet istediğini söyledi.

Baba, “Başta oğlumun Kamerun için oynamasını istedim lakin Kamerun Futbol Federasyonu’ndan bir yetkili, oynayabilmesi için bende olmayan bir ölçü para talep etti. Fransa, para talep etmedi” dedi.

Kylian Mbappe de babasının rüşvet tezini doğruladığı açıklamasında “Ben Kamerunlu değilim ben Fransız’ım. Mesleğimin başında, şimdi yıldızım parlamamışken babam Kamerun Ulusal Takımı’na ulaştı ve ekipte yer almam için yüksek ölçüde para talep ettiler. Babam bu halden iğrendi ve Fransa’ya yöneldi. Fransa, bana bugün dünyaya yeteneklerimi gösterme bahtı verdi. Şu an dünyanın en kıymetli futbolcularından biriyim. Kamerun artık beni arıyor ve beni Kamerunlu olarak lanse ediyor. Ben Fransız’ım ve Fransız kalacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir