Afrikalı iş insanları, Gaziantep’te ihracatçılarla buluştu

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Konferans Salonu’nda, Cibuti- Etiyopya Alım Heyeti Programı düzenlendi.

Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Lideri Celal Kadooğlu, burada yaptığı konuşmada, Cibuti ve Etiyopya’dan taleplerin olması üzerine kente iş insanlarını davet ettiklerini söyledi.

Oluşturdukları heyeti Cibuti ve Etiyopya’ya göndererek bağları güçlendirdiklerini anlatan Kadooğlu, şunları söyledi:

“Ekiplerimiz 1 hafta gerekli görüşmeleri yaptı. Dünyanın her tarafından Afrika’ya besin ihracatı yapılıyor. 40 şirketin temsilcisini buraya getirdik. Bölgenin ihracatçılarıyla görüştürüyoruz. 250’ye yakın ihracatçımız geldi ve ikili görüşme yapacaklar. Bizim için ve bölgemiz için çok büyük katma kıymet yaratacak diye düşünüyorum.”

Cibuti heyeti ismine konuşan Bouh Moussa Dawale de Kadooğlu’na teşekkür etti.

Dawale, “Türkiye bizim için değerli bir pazar. Gaziantep ise çalışma yürüttüğümüz değerli bir kentimiz. Ticari bağlarımızın daha da güçleneceğine inanıyorum.” dedi.

Etiyopya heyeti ismine konuşma yapan Anemaw Alemu Delele ise Etiyopya halkı olarak sarsıntılarda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına baş sıhhati diledi.

Kendilerine gösterilen misafirperverlik için teşekkür eden Delele, “İşbirliği yapma fırsatı bulduk. Bu toplantının herkes için fırsat olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Kadıoğlu, daha sonra iş insanı Dawale ve Delele’ye armağan verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir