Anüsüne top mermisi sıkışan kişi acile gitti; hastane patlama riskine karşı tahliye edildi

Fransa’nın güney doğusundaki Toulon kentinde meydana gelen olayda 88 yaşındaki bir kişi, rektumuna II. Dünya Savaşı’ndan kalma top mermisi sıkışması şikayeti ile hastanenin acil servisine başvurdu. Acil durum düzeyine geçen hastanede, cumartesi gecesi kısmi olarak tahliye kararı verildi edildi. Hastanın tedavisi için mayın temizleme grupları hastaneye yönlendirildi.

Var Matin gazetesinin haberine göre hastane yönetiminden Yann Le Bras, “Cumartesi akşamı saat 21:00’dan 23:30’a kadarki vakit diliminde mayın temizleme takımlarının müdahalesini ve yetişkin ile çocuk acil servislerinin tahliyesini gerektiren bir olay yaşandı. Top mermisinin patlama muhtemelliğine karşı her türlü tedbiri aldık” açıklamasında bulundu.

BFMTV’ye konuşan bir polis, 88 yaşındaki adamın 18 santimetre uzunluğu ve 9 santimetre genişliğindeki cismi erkek kardeşinin konutunda bulduğunu aktardı. Yetkililer, mayının patlama riski bulunmadığını ve hastanın ameliyata alındığını bildirdi.

Acil servisten hastane çalışanı ise, “Bir elma, bir mango, hatta bir tıraş bıçağı bile gördük. Olmaması gereken bölgelere yerleştirilmiş olağandışı objeler bulmaya alışkınız. Lakin bir top mermisi? Asla!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir