“Senenin Yıldız Kadınları”, Yıldız Holding Kadın Platformu öncülüğünde düzenlenen ödül töreninde bir araya geldi

Yıldız Holding Bayan Platformu’nun öncülüğünde düzenlenen ödül merasiminde “Senenin Yıldız Kadınları” bir ortaya geldi. Ayrıyeten tertipte, ilham veren bayan kıssalarının ve bayanların güçlenmesine yönelik örnek uygulamaların paylaşılacağı “Shine Together” (Birlikte Parlayalım) toplumsal ağının lansmanı da gerçekleştirildi. 

Sene boyunca bayanların gelişimine ve fırsat eşitliğine yönelik projeleri hayata geçiren bayan çalışanların ödüllendirildiği merasim, Yıldız Holding Bayan Platformu tarafından organize edildi. Mükafata layık görülen projelerden öne çıkanlar; Pladis’in “Liderlikte Bayan Ağı”, Godiva’nın “Lady Godiva Girişimi”, ŞOK Marketler’in “Şok’ta Ben de Varım”, Kerevitaş’ın “Tarımın Bayan Yıldızları”, Bizim Toptan’ın “Yetenekli Bayan İşgücünü Perakende ve Tüketici Malları Dalına Çekmek”, Yıldız Ventures’in “Kadın Girişimciliğine Yatırım Programlarında Destek” ve Yıldız Holding’in “Kadın Çalışanlarına Yönelik Meslek Gelişim Programları” oldular.

Senenin Yıldız Bayanları tertibinde mükafata layık görülen isimler ise şöyleydi; Pladis İnsan Kaynakları Başkanı Fulya Fraser, Pladis Kurumsal İrtibat ve Kurumsal İlişkiler Lideri Anisa Missaghi, GODIVA Kurumsal Bağlantı Başkanı Tara McTeague, ŞOK Marketler Pazarlama Yöneticisi Nilhan Gülbahçe, Yıldız Holding Türkiye İştirakleri Pazarlama Lider Yardımcısı Verda Duysak, Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal, Bizim Toptan Kategori Müdürü Dilek Aygür Tekiner, Yıldız Ventures Yatırım Yöneticisi Ecem Altıok, Yıldız Holding Patron Markası, Öğrenme ve Gelişim Müdürü Merve Koyuncu

Ayrıca aktiflik kapsamında bir panel de düzenlendi. Yıldız Holding Bayan Platformu Elçisi Begüm Mutuş, Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, Avukat Prof. Nazan Moroğlu, STK Gönüllüsü Monik İpekel, panele katılan isimler ortasında yer aldılar. 

“Fırsat eşitliği konusunda daha kurumsal ve organize bir yapı inşa ettik”

Yıldız Holding Bayan Platformu Elçisi Mutuş, “Kuruluşumuzdan bu yana tüm faaliyetlerimizde topluma örnek olmayı amaçlıyor ve bilhassa fırsat eşitliği konusunda farkındalık sağlayacak her projeye büyük bir gönüllülükle dahil oluyoruz. Geçtiğimiz yıl Yıldız Holding Bayan Platformu’nun kuruluşunu gerçekleştirmiş ve fırsat eşitliği konusunda da daha kurumsal ve organize bir yapı inşa etmiştik. Bugün de Yıldız Holding’de fırsat eşitliği alanında gerçekleştirilen uygun uygulamaları ödüllendirmek ismine Yılın Yıldız Bayanları ödül merasiminde bir orta geldik. Hayata geçirdikleri örnek proje ve çalışmalarla bizlere ilham veren bayan çalışanlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Açıklamalarının devamında ise Shine Together lansmanına değinen Mutuş, “Bu toplumsal ağ aracılığı ile Türkiye’de mümkün olduğu kadar bireyi bayanların güçlendirilmesi hakkında bilgilendirmek, herkesin bu alanda bir adım atmasını sağlamak ve daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak için çalışacağız” tabirlerini kullandı. 

Yıldız Holding İdare Heyeti’ndeki bayan üye oranı bir yılda yüzde 18’den yüzde 22’ye yükseldi

Kadınların iş hayatında daha fazla temsil edilmesi, üst idare ve kritik noktalarda daha fazla bayanın vazife almasının önündeki pürüzleri kaldırmayı amaçlayan Yıldız Holding Bayan Platformu; bayan çalışan oranı, bayan yönetici oranı, idare heyetinde bayan çalışan oranı, eşit işe eşit fiyat oranı üzere kriterleri yine ele alarak, düzenlemeler getirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda platformun faaliyete geçmesiyle birlikte Yıldız Holding şirketlerinde İdare Heyeti’nde bayan üye oranı bir yıllık mühlet zarfında yüzde 18’den yüzde 22’ye yükseldi. Ayrıyeten holding şirketleri genelinde terfi alanların oranı ise yüzde 45’e tırmandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir